Kalich utrpenia nie je rovnako veľký pre každého.

Autor: Adriána Klinková | 20.2.2012 o 15:55 | (upravené 21.2.2012 o 16:51) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  40x

Po prečítaní tohto smutného výroku si väčšina z nás pomyslí: "Aha, ďalšia jedna depresívna myšlienka." Ale dokážeme si mi sami priznať pravdu? Prečo sa mi potom väčšinou zdá, že na svete je viac smutných a zlých vecí? Skóre zápasu, kde sú súperi šťastie a smútok, je pozitivny výsledok pre smútok. To záporné nám zasahuje do života viac a častejšie ako to kladné. Či už sa zameriame všeobecne na celý svet alebo na konkrétne osoby.

Urobím ďalší krok a začnem romýšlať o vete, na ktorú si spomeniem každodenne: "Život nie je fér." Ako často si mi jednoduchý ľudia s malými problémami povieme: "Nenávidím svoj život."

Pre nás teenagerov sú škola, priatelia, rodičia a lásky tie najväčšie nieriešitelné problémy. Viem, že bude teraz klišé, keď spomeniem deti v Afrike, postihnutých ľudí alebo ľudí so smrtelnou chorobou. Ale je to tak - oni trpia viac ako my.

Prečo teda bolesť nie je rozdelená rovnomerne? Prečo niektorý ľudia, veci alevo udalosti ubližujú viac ako iné? Zaslúžime si takzvané "peklo" v naších životoch? Žiadna z týchto otázok sa nedá zodpovedať. Ale vieme porozmýšlať nad nimi a zmeniť svoj negatívny postoj k životu. Keď ľudia s rakovinou sa vedia usmievať a úživať si aj posledné chvíle života, my ľudia s obyčajnými problémami by sme sa mali prestať lutovať. Prestanme si sami plniť náš kalich utrpenia slzami, bolesťami, sebaľutovaním a problémami, ktorých sa vieme zbaviť za týždeň.

Takže, áno, tento citát je pravdivý. Každý jeden človek zo 7 miliard nosí so sebou svoj vlastný kalich utrpenia. A áno, jeden je väčší a hustejšie naplnený ako kalich desiatich iných.

Viem, že táto úvaha vám určite nenavodí dobrú náladu a príde vám depresívna a možno aj beznádejná, ale prosím vás, zamyslite sa nad vaším zlým bremenom života a čo na ňom dokážete zmeniť, lebo iný obyvatelia tohto neférového sveta na to ani nemajú príležitosť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?